Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

MiastaPolska

Zobacz Karpacz i świątynie Wang z lotu drona

Atrakcje w Karpaczu – dolnośląska świątynia Wang 

Karpacz kojarzony jest przede wszystkim z zimowym wypoczynkiem – nie brak tu stoków narciarskich i atrakcji dla małych dzieci. Włodarze miasta przekonują jednak, że bez względu na porę roku miasto chętnie wita turystów i oferuje im to, co najlepsze. Wiele osób jest zdania, że najpiękniejszym obiektem w mieście jest zabytkowa świątynia Wang.

Jak świątynia Wang znalazła się w Polsce?- krótka historia norweskiego kościoła

Ten wspaniały i zabytkowy kościół ewangelicki został przeniesiony do Polski z miejscowości Vang w Norwegii w 1842 roku. W wyniku skomplikowanych procedur administracyjnych i logistycznych świątynia – w częściach – została przetransportowana na Dolny Śląsk. Dzisiaj stanowi ona jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych, a w jej wnętrzu znajdziemy przepiękne płaskorzeźby i witraże.

Trasa z Karpacza na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy

Świątynia Wang to tylko jedna z wielu tutejszych atrakcji – zdecydowana większość przyjezdnych stawia na aktywny wypoczynek. Karpacz to idealna baza wypadowa na górskie wędrówki: gęsta sieć szlaków pieszych zaprowadzi nas przede wszystkim na szczyt Śnieżki, najwyższej góry Karkonoszy. Poruszając się szlakami możemy dotrzeć także do licznych schronisk, zwiedzić Wielki Staw i położne przy nim schronisko PTTK „Samotnia”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Explore World (@exploretheworld.online)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *