Zielona Góra atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca czyli co warto zobaczyć i zwiedzić

Atrakcje Zielonej Góry

Zielona Góra

Atrakcje Zielonej Góry – pomysł na aktywny wypoczynek w lubuskim

Zielona Góra atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca, czyli co warto zobaczyć i zwiedzić. Szukając weekendowego wytchnienia oraz miejsca, gdzie będziemy mogli połączyć wypoczynek z aktywnym spędzaniem czasu warto zwrócić uwagę na Zieloną Górę. Miasto to od lat notuje coraz wyższe wskaźniki odwiedzin turystów, a bogata baza noclegowa oraz liczne atrakcje Zielonej Góry sprawiają, że jest tu co robić!

Zielona Góra atrakcje. Palmiarnia – zabytkowe miejsce warte odwiedzenia

Zielona Góra atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca, czyli co warto zobaczyć i zwiedzić.  Wędrując uliczkami starego miasta Zielonej Góry możemy odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się w czasie. Zabudowa bezsprzecznie potwierdza, że miasto zostało oszczędzone przez wojenną zawieruchę, a wiele zabytkowych kamienic cieszy oczy do dzisiaj.  Miejscem, gdzie z pewnością odpoczniemy jest zabytkowa palmiarnia – w jej wnętrzu utrzymywane są egzotyczne rośliny i drzewa, a my sami będziemy mogli posilić się specjałami kawiarni znajdującej się w jej wnętrzu. Szukając spokoju wśród zieleni możemy również wybrać się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Miłośnicy dalszych podróży z pewnością ucieszą się na wizytę… w Planetarium Wenus!

Winobranie Zielona Góra – tradycja miasta Bachusa

Miasto Zielona Góra posiada długą tradycję winobrania i tworzenia własnych win. To właśnie z tego powodu co roku organizowane jest tu Winobranie – olbrzymia impreza plenerowa, której towarzyszą występy, atrakcje oraz możliwość degustowania lokalnego wina. Ciekawostką jest również to, że na terenie starego miasta umieszczonych jest 28 figurek  Bachusa w różnych pozach i sytuacjach. Z pewnością przywołają one na myśl wrocławskie skrzaty.

Zielona Góra atrakcje
Zielona Góra atrakcje – Winnica

Atrakcje Zielona Góra
Winnica – Zielona Góra

NeverStopExploring

Poprzedni

Zamek Joannitów Łagów, co warto zobaczyć

Następny

Wrocław rynek i okolice, co warto zwiedzić

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *