Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Polska

Zamek Książ zwiedzamy komnaty i ogrody

Zamek Książ i jego tajemnice

Ukryty w gęstym lesie na wzgórzu Zamek Książ to nie tylko zabytek na skalę światową – to przede wszystkim  miejsce, gdzie historia splatała się z tragicznymi losami jego mieszkańców. Zamek od wielu lat wzbudza zaciekawienie, a liczni poszukiwacze skarbów przekonani są, że to właśnie w jego podziemiach ukryte zostały kosztowności zrabowane w czasie II Wojny Światowej.

Zamek Książ widok z lotu ptaka

Ukryty w gęstym lesie na wzgórzu Zamek Książ to nie tylko zabytek na skalę światową – to przede wszystkim miejsce, gdzie historia splatała się z tragicznymi losami jego mieszkańców. Zamek od wielu lat wzbudza zaciekawienie, a liczni poszukiwacze skarbów przekonani są, że to właśnie w jego podziemiach ukryte zostały kosztowności zrabowane w czasie II Wojny Światowej.

Zamek Książ Wałbrzych
Zamek Książ zwiedzanie

 

Zamek Książ Wałbrzych
Zamek Książ Wałbrzych

 

Zamek Książ
Zamek Książ zwiedzamy komnaty i ogrody

Zamek Książ – historia i legendy

Dzisiaj Zamek Książ to jedno z najwspanialszych miejsc na mapie Polski, które szkoda przeoczyć. Wspaniałe malowidła i architektura to tylko jedna z jego licznych zalet. Zamek okalają piękne, zadbane tarasy z ogrodami: dawniej przechadzała się nimi właścicielka zamku, księżna Daisy von Pless, dzisiaj my sami możemy kierować się jej śladami i poznać historię tego wyjątkowego miejsca. Burzliwa historia Zamku Książ to gotowe scenariusze na film. Sam Zamek „zagrał” również w niejednej produkcji, np. „Trędowatej” czy filmie „Ciemno, prawie noc”.

Wałbrzych Zamek Książ

Wspaniałe, zabytkowe wnętrza niszczono sukcesywnie: początkowo stworzono tu kwaterę niemiecką w roku 1941, kolejno, po wojnie, splądrowały go stacjonujące tu wojska radzieckie. Inżynierowie niemieccy pozostawili tu po sobie głębokie tunele ciągnące się kilometrami pod zamkiem, w których – jak sądzą niektórzy – ukryte są bogactwa III Rzeszy.

Zamek Książ

Zamek Książ – zwiedzanie z przewodnikiem

Zwiedzanie Zamku Książ odbywa się w towarzystwie przewodnika. Zna on nie tylko mroczne historie tego miejsca, ale też skomplikowane życiorysy jego mieszkańców. Z pewnością opowie on także o otwartych niedawno trasach podziemnych, które drążono w czasie II Wojny Światowej. Warto pamiętać, że to właśnie na Zamku Książ stworzono filię obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *