Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

PolskaSpacer po

Zamek Joannitów Łagów, co warto zobaczyć

Zamek Joannitów Łagów – tajemnicza warownia w lubuskim

Na północ od Zielonej Góry i w niedalekiej odległości od niemieckiej granicy leży jeden z piękniejszych zamków w Polsce – zamek Joannitów w Łagowie. Ta wyjątkowa budowla posiada niesamowitą historię, a dzisiaj mieści się tam hotel i centrum konferencyjne. Odwiedźcie zamek Joannitów w Łagowie i sprawdźcie, co warto zobaczyć.  Z pewnością to jedno z najciekawszych miejsc w tej okolicy!

Historia Zamku Joannitów w Lubuskim, czyli co warto zobaczyć?

Rozpoczęcie budowy zamku datuje się na XIV wiek – inicjatorem był zakon Joannitów. Współczesna bryła to jednak głównie budowle z XVII wieku wraz z przybudówkami. Sercem zamku jest wspaniały, renesansowy dziedziniec, który wykorzystywany jest obecnie przede wszystkim do organizacji imprez plenerowych. Dzięki zadaszeniu pogoda nie jest przeszkodą do korzystania z tej wspaniałej lokalizacji. Uroku otoczeniu dodaje bluszcz pnący się po wysokich murach zamku. Atrakcją dla gości jest tu również wieża widokowa, z której roztacza się wspaniała panorama na okolicę i dwa sąsiadujące jeziora: Łagowskie i Ciecz. Zwiedzając zamek nie sposób pominąć wspaniałe zdobienia komnat i sal. Strudzeni turyści przebywający w tych okolicach zdecydowanie powinni skorzystać z oferty zamkowej restauracji, która serwuje lokalne specjały.

Dlaczego warto spotkać się na Zamku Joannitów w Łagowie –  wyjątkowa sala konferencyjna

Współcześnie Zamek Joannitów wykorzystywany jest na wiele sposobów. Poza komfortowym wypoczynkiem dla gości indywidualnych możliwe jest tu również organizowanie konferencji. Dzięki odpowiedniemu zapleczu oraz dostosowanym salom każde spotkanie biznesowe nabierze wyjątkowego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *