Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

PolskaSpacer po

Zamek Czocha zwiedzanie

Zamek Czocha. Historyczne miejsce na Dolnym Śląsku, które warto odwiedzić !

Województwo dolnośląskie to prawdziwa perełka na mapie Polski pod względem ilości zabytkowych zamków, pałaców i dworków. Miłośnicy historii i architektury chętnie wracają w te strony, aby ciągle odkrywać nowe zakątki i poznawać tajemnice tej ziemi. Bez wątpienia jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych jest zamek Czocha. Warto wybrać się do niego w okresie letnim!

Historia baśniowej budowli – Zamek Czocha w Leśnej

Zwiedzający nie mogą zdecydować się, co bardziej pociąga w zamku Czocha: jego baśniowa budowla czy też związana z nim historia. Faktem jest, że współczesna bryła jest efektem licznych przeróbek oraz zmian, nadal jednak znajdziemy tu elementy zabytkowe, które z pewnością zafascynują fanów historii.

Zamek Czocha Leśna
Zamek Czocha z lotu ptaka

Wieża widokowa – atrakcje Zamku Czocha w Leśnej

W zamku na gości czekają same atrakcje: możliwość samodzielnego zwiedzania, zapoznanie się z mrocznymi legendami tego miejsca. Wewnątrz zamku, poza wspaniałą salą balową, znajdziemy również wystawę sprzętu łączności używanego przez wojsko w okresie PRL. Warto zajrzeć również do zamkowego skarbca, którego zawartość rozpalała wyobraźnię okolicznej ludności od wieków. Z pewnością wartą zobaczenia jest także Sala Biblioteczna, gdzie książki wypełniają wnęki od podłogi, aż po sam sufit. Podczas zwiedzania nie można pominąć wieży widokowej, z której rozpościera się widok na okoliczne lasy i wzgórza. Na zmęczonych ilością atrakcji czeka restauracja zamkowa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Explore World (@exploretheworld.online)

Eleganckie ogrody – spacerem wokół Zamku Czocha na Dolnym Śląsku

Zamek Czocha to nie tylko wspaniała i tajemnicza historia, ale też ciekawe otoczenie. Warto przespacerować się wokół murów i nacieszyć oczy wspaniałymi, pielęgnowanymi cały rok ogrodami. Stąd też możemy dostrzec położny w sąsiedztwie Zalew Leśniański.

Zamek Czocha
Zwiedzanie Zamek Czocha

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *