Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Wyspa Bohol – Filipiny. Wszystko, co musisz zobaczyć!

Filipiny – wyspiarskie państwo leżące w południowo-wschodniej Azji, na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Archipelag ten to aż kilka tysięcy wysp. Te słyną z bajecznych plaż i natury nietkniętej ludzką ręką. Na samą myśl o Filipinach, mamy przed oczami idealne wakacje. Stajemy jednak przed wyborem, którą wyspę wybrać i co zobaczyć? Aby uniknąć tych dylematów, dzisiaj podpowiadamy!

Wyspa Bohol - Filipiny. Wszystko, co musisz zobaczyć!

Upodobaliśmy sobie wyspę Bohol, na którą warto się udać z kilku względów:

  • Loboc River

Loboc River – rzeka w prowincji Bohol. To jedna z głównych turystycznych atrakcji na Filipinach. W miejscowości Carmen, znajduje się źródło rzeki. Każdy, kto wybiera się na Filipiny, powinien w swoim planie uwzględnić rejsu po rzece Loboc.

  • Chocolate Hills – Czekoladowe Wzgórza

Wyspa Bohol - Filipiny. Wszystko, co musisz zobaczyć!

To miejsce, które pojawia się we wszystkich przewodnikach o Filipinach. To aż 1298 kopców wapiennych – te mają wysokość 30-100 metrów. Czekoladowe wzgórza zlokalizowane są na wyspie Bohol w miasteczku Carmen.

  • Tarsier Sanctuary

Wyspa Bohol - Filipiny. Wszystko, co musisz zobaczyć!

Jest to 13 h rezerwatu – lasu, w którym żyją wyraki – znane także pod nazwą tarsiery. To ginący gatunek słodkich zwierzątek. Te charakteryzują się największymi oczami pośród wszystkich ssaków. Przebywając w rezerwacie, tarsiery mają okazję żyć w swoich naturalnych warunkach.

  • Zipline

To jedna z najpopularniejszych atrakcji na Filipinach! Zipline to nic innego, jak nasza tyrolka. Jednak malownicze widoki na wyspie Bohol, zachęcają do skorzystania z tej atrakcji. Bilet to koszt około 400 pesos (30 PLN), a przeżycia – bezcenne!

  • Bambusowy most

Niesamowitym przeżyciem będzie przejście się po wiszącym, bambusowym moście – takich nie uświadczymy w Polsce! Widoki z góry? Niczym niezmącona zieleń i natura! A przy okazji nutka adrenaliny!  

Jeśli wakacje – to Filipiny, jeśli Filipiny – to wsypa Bohol! Wakacje na tej wyspie nie mogą być nieudane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *