Wodospad Szklarki, co warto zobaczyć w Karkonoszach

Wodospad Szklarki - Karkonoski Park Narodowy

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki w Karkonoszach

Kontakt z przyrodą to najlepsze, co możemy dać sobie i naszym bliskim. Odpoczywając w Szklarskiej Porębie możliwości na aktywny wypoczynek jest wiele, upewnijcie się co warto zobaczyć w Karkonoszach. Z pewnością jednym z punktów, do którego większość turystów kieruje swoje pierwsze kroki jest wodospad Szklarki, który uznawany jest za jedną z największych atrakcji Karkonoszy. Dlaczego?

Wodospad Szklarki szlak, czyli co warto zobaczyć w Karkonoszach. Jak dotrzeć do Wodospadu w Karkonoskim Parku Narodowym?

Wodospad Szklarki to drugi co do wielkości wodospad w polskich Karkonoszach – to także obowiązkowy punkt jednodniowej czy dwudniowej wycieczki w te okolice. By podziwiać ten wyjątkowy wytwór natury nie musimy mocno zbaczać z drogi: parking prowadzący do wodospadu znajdziemy po lewej stronie kierując się drogą krajową z Piechowic do Szklarskiej Poręby. Warto pamiętać, że wodospad tworzy eksklawę KPN – stanowi element parku narodowego oddzielony od jego głównego obszaru.

Wodospad Szklarki
Szklarska Poręba – Wodospad Szklarki

Po opłaceniu biletów za zwiedzanie parku narodowego czeka nas przyjemny, 10-minutowy spacer po specjalnie przygotowanych platformach (dostępnych również dla osób niepełnosprawnych!). Po drodze będziemy mogli podziwiać karkonoską przyrodę i wyciszyć myśli przy szumie płynącego obok potoku. Po drodze do wodospadu miniemy również schronisko PTTK „Kochanówka” – to jeden z kilku obiektów turystycznych tego typu w okolicy. Wewnątrz znajdziemy wszystko, czego potrzebuje zmęczony wędrowiec.

Zwiedzanie Szklarskiej Poręby – co warto zobaczyć na karkonoskich szlakach?

Szukając atrakcji w Szklarskiej Porębie przede wszystkim warto postawić na zwiedzanie okolicznych szlaków pieszych – dostępne są tu zarówno krótkie szlaki położone blisko miasta, jak i dłuższe, którymi dojdziemy na Łabski Szczyt czy też na Śnieżne Kotły. Obszerna baza noclegowa w mieście pozwoli na wybranie noclegu dopasowanego do naszych potrzeb.

NeverStopExploring

Następny

Zamek Joannitów Łagów, co warto zobaczyć

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *