Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

NaturaPolskaSpacer po

Wodospad Szklarki, co warto zobaczyć w Karkonoszach

Wodospad Szklarki w Karkonoszach

Kontakt z przyrodą to najlepsze, co możemy dać sobie i naszym bliskim. Odpoczywając w Szklarskiej Porębie możliwości na aktywny wypoczynek jest wiele, upewnijcie się co warto zobaczyć w Karkonoszach. Z pewnością jednym z punktów, do którego większość turystów kieruje swoje pierwsze kroki jest wodospad Szklarki, który uznawany jest za jedną z największych atrakcji Karkonoszy. Dlaczego?

Wodospad Szklarki szlak, czyli co warto zobaczyć w Karkonoszach. Jak dotrzeć do Wodospadu w Karkonoskim Parku Narodowym?

Wodospad Szklarki to drugi co do wielkości wodospad w polskich Karkonoszach – to także obowiązkowy punkt jednodniowej czy dwudniowej wycieczki w te okolice. By podziwiać ten wyjątkowy wytwór natury nie musimy mocno zbaczać z drogi: parking prowadzący do wodospadu znajdziemy po lewej stronie kierując się drogą krajową z Piechowic do Szklarskiej Poręby. Warto pamiętać, że wodospad tworzy eksklawę KPN – stanowi element parku narodowego oddzielony od jego głównego obszaru.

Wodospad Szklarki
Szklarska Poręba – Wodospad Szklarki

Po opłaceniu biletów za zwiedzanie parku narodowego czeka nas przyjemny, 10-minutowy spacer po specjalnie przygotowanych platformach (dostępnych również dla osób niepełnosprawnych!). Po drodze będziemy mogli podziwiać karkonoską przyrodę i wyciszyć myśli przy szumie płynącego obok potoku. Po drodze do wodospadu miniemy również schronisko PTTK „Kochanówka” – to jeden z kilku obiektów turystycznych tego typu w okolicy. Wewnątrz znajdziemy wszystko, czego potrzebuje zmęczony wędrowiec.

Zwiedzanie Szklarskiej Poręby – co warto zobaczyć na karkonoskich szlakach?

Szukając atrakcji w Szklarskiej Porębie przede wszystkim warto postawić na zwiedzanie okolicznych szlaków pieszych – dostępne są tu zarówno krótkie szlaki położone blisko miasta, jak i dłuższe, którymi dojdziemy na Łabski Szczyt czy też na Śnieżne Kotły. Obszerna baza noclegowa w mieście pozwoli na wybranie noclegu dopasowanego do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *