Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

NaturaPolskaSpacer po

Wodospad Kamieńczyka-atrakcje turystyczne Karkonosze

Wodospad Kamieńczyk – najwyższy w Polskich Sudetach

Nawet najwięksi zwolennicy miejskiego stylu życia zachwycą się jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Karkonoszych jest  – Wodospad Kamieńczyk jest najwyższym w polskich Sudetach i każdego roku przyciąga do siebie rzesze turystów. Kiedy warto się tu wybrać? Jak się przygotować?

Wodospad Kamieńczyka – atrakcje turystyczne Karkonosze. Odpocznij w Szklarskiej Porębie bliżej zieleni!

Szklarska Poręba to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miejsc w polskich Sudetach. Znajdziemy tu nie tylko obszerną bazę noclegową, ale również możliwość aktywnego spędzenia czasu. Nie musisz być jednak zapalony miłośnikiem trekkingu, aby zobaczyć na własne oczy wspaniałe zakątki tego miasta. Wodospad Kamieńczyk to jedna z najpiękniejszych atrakcji tej okolicy – woda spada tu trzema kaskadami z wysokości 27 metrów. Warto wiedzieć, że to urokliwe miejsce stało się jednym z plenerów podczas kręcenia filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

Szklarska Poręba Wodospad Kamieńczyka
Wodospad Kamieńczyka Szklarska Poręba

Jak dotrzeć do wodospadu Kamieńczyk – sprawdzona trasa dla aktywnych

Planując krótką wycieczkę do wodospadu Kamieńczyka dajmy sobie przynajmniej dwie godziny czasu na dojście, zwiedzanie i posilenie się i dostosujmy ubiór do pogody. Do Wąwozu Kamieńczyka dostaniemy się z dzielnicy Szklarskiej Poręby – Huty, kierując się szlakiem czerwonym. Możliwe jest również skrócenie spaceru pozostawiając samochód na parkingu na Drodze Czeskiej. Aby móc zbliżyć się do wodospadu konieczny jest bilet – nie zapomnijmy więc wziąć ze sobą drobnych. Na miejscu otrzymamy obowiązkowy kask na głowę. Chcąc nieco ochłonąć po tym wyjątkowym spotkaniu z naturą warto zajrzeć do sąsiadującego z wodospadem schroniska PTTK „Kamieńczyk”. Jeśli czujemy się na siłach warto ruszyć czerwonym szlakiem pieszym pod górę, aby po półtorej godzinie marszu dojść do schroniska PTTK na Hali Szrenickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *