Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

MiastaPolskaSpacer po

Rynek w Krakowie i jego atrakcje

Najpiękniejsze zabytki Starego Miasta, czyli Rynek Główny w Krakowie i jego atrakcje

Kraków to prawdziwa perła na mapie Europy – bogata historia to tylko jedna z zalet tego miejsca. Co roku tłumy turystów ściągają tu z całego świata, aby poznać największe zabytki i atrakcje Starego Miasta. Przyjeżdżając tu na kilka dni z pewnością miło spędzimy czas i odpoczniemy od wielkomiejskiego gwaru. Miejscem, do którego ciągną turyści, jest bez wątpienia Rynek Główny.

Rynek w Krakowie

Historia Krakowskiego Rynku

Historia Rynku Głównego w Krakowie sięga XIII wieku – jest to jeden z największych rynków w Europie i największy tego typu plac w Polsce. Rynek Główny był miejscem ważnych historycznie wydarzeń: rewolucji krakowskiej, Wiosny Ludów. Przebiegała tędy Droga Królewska wiodąca od Barbakanu na Wawel, którą do zamku wjeżdżali król i delegacje zagraniczne.

Dzisiaj Rynek Główny kojarzony jest przede wszystkim z zabytkowym Kościołem Mariackim, Sukiennicami, pomnikiem Adama Mickiewicza czy też wieżą ratuszową, w której podziemiach znajdziemy restaurację… i niewielką salę teatralną, gdzie warto wybrać się na spektakle Teatru Ludowego z Nowej Huty. Warto wiedzieć, że okalające Rynek kamienice to kilkusetletnie obiekty zabytkowe, w których znajdziemy Muzeum historyczne Miasta Krakowa czy słynne restauracje: Wierzynek, Wentzl, Redolfi.

Stary Rynek w Krakowie
Rynek w Krakowie

Kościół Mariacki – Kraków Rynek Główny 

Klimat Rynku Głównego w Krakowie jest niepowtarzalny: przysłuchując się hejnałowi z wieży mariackiej i przyglądając się krakowskim kwiaciarkom warto skosztować lokalnych specjałów serwowanych w licznych restauracjach. Blisko stąd do innych atrakcji: spacerem lub meleksem dostaniemy się na Kleparz czy Kazimierz, aby lepiej poznać tkankę Starego Miasta.

Rynek Główny w Krakowie - atrakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *