Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Miasta

Praga – gdzie zrobić najpiękniejsze zdjęcia?

Stolica Czech jest jedną z najczęściej odwiedzanych destynacji turystycznych – nadaje się zarówno na typowy city break, jak i na dłuższą wycieczkę. To miejsce w którym na pewno nie zaznamy nudy. Poza klasycznymi atrakcjami turystycznymi, jak np. Katedra Św. Wita, Zamek na Hradczanach, piękny rynek czy Most Karola, to także całe mnóstwo miejsc, które przyciągają miłośników Instagrama.

Dzisiaj kilka miejsc, które warto uwiecznić na swoim Instagramie – prosto z czeskiej Pragi!

Tańczący Dom

Tańczący dom to efekt współpracy amerykańskiego i czeskiego architekta – Franka Gehry’ego i Vlada Milunića. Ta asymetryczna i dziwna budowla jest najlepszym przykładem dekonstruktywistycznej architektury. To nierówne i różnorodne kształty, oraz specyficzne, wystające okna. To budynek, który niejednokrotnie pojawia się na Instagramie.

Wieża Ratusza Staromiejskiego

XIV – wieczny, piękny zegar astronomiczny, widniejący na wieży ratusza, nie raz już gościł na Instagramowych zdjęciach. Jednak aby być nieco oryginalnym, polecamy zdjęcie z samej góry ratuszowej wieży. Zdecydowanie opłaca się wejść po tych 221 stopniach! Dlaczego? Ten wysiłek rekompensuje piękne zdjęcie z widokiem na całą Pragę. Ta perspektywa robi wrażenie. 

Żydowska dzielnica

Inaczej Józefów – dzielnica pochodzi z XIII wieku. To historyczne miejsce, bogate w cztery synagogi, należące do Żydowskiego Muzeum. To miejsce warte odwiedzenia – nie tylko ze względu na ciekawe zdjęcie na Instagramie. Warto się tam zatrzymać i oddać chwili refleksji.

Ulica Pařížská

Ta przede wszystkim słynie z  budynków w secesyjnym stylu, dużej ilości ekskluzywnych sklepów, designerskich butików od najlepszych projektantów, a także licznych restauracji i kafejek. Miejsce idealne na zdjęcia, i przerwę!

Ogród Vrtba

To barokowy ogród, który zachwyca urzekającym krajobrazem. Niepowtarzalne, kolorowe i Instagramowe ujęcia – gwarantowane! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *