Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Miasta

Odkryj Instagramową Częstochowę

Miasto to kojarzone jest przede wszystkim z Jasną Górą. Jak się jednak okazuje, ma ono do zaoferowania dużo więcej. Na czym warto się skupić odwiedzając Częstochowę?

Miasto większości polskich pielgrzymek to całkiem ciekawe miejsce! Przede wszystkim ze względu na…

Radioskop

To właśnie w Częstochowie znajduje się największy w Polsce radioteleskop. W momencie likwidacji Centrum Usług Satelitarnych, które znajdowało się w Psarach, częstochowski biznesmen zakupił jedną z anten. Ta udostępniana jest studentom i naukowcom w celu badań – nie ma w tym nic dziwnego, jednak podobno służy także DJ-om, do miksowania dźwięków!

Muzeum Produkcji Zapałek

To co prawda znajduje się w budynku produkcyjnym, mało zachęcającym do odwiedzin, jednak jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. W końcu żadne inne miejsce nie daje możliwości prześledzenia kilkudziesięcioletniej historii etykiet pudełek zapałek. Muzeum oferuje także różnego rodzaju rzeźby, wykonane właśnie z zapałek – ta precyzja robi duże wrażenie.

Rynek

To przede wszystkim budynek Ratusza, wybudowanego w XIX wieku. Niegdyś Częstochowa była podzielona na dwa miasta – Starą i Nową Częstochowę. Każde miasto miało osobny ratusz – dziś jednak nie ma po nich śladu. Obecny ratusz został zbudowany dopiero po połączeniu miast. Dziś to także siedziba Muzeum Częstochowskiego. Znajdziemy tam zabytkowe klatki schodowe i piwnice. Jednak wisienką na torcie jest punkt widokowy, znajdujący się na wieży. A jak wiadomo – najlepsze, Instagramowe zdjęcia wychodzą z lotu ptaka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *