Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Miasta

Nikozja – zdjęcie w Turcji czy Grecji?

Nikozję – stolica Cypru, to nietypowe miasto. Nie znajdziemy w niej dużej ilości zabytków i muzeów, którym warto poświęcić uwagę. Jednak w tym miejscu jest coś znacznie ważniejszego – historia i klimat, który ciężko opisać słowami. Zapoznaj się bliżej z Nikozją i zobacz, gdzie warto zrobić klimatyczne zdjęcia.

Cypryjskie miasto z duszą

Nikozja na pierwszy rzut oka nie zachwyca – Cypryjskie miasto, jak każde inne. Jednak dopiero poznając jego historię i udając się w głąb starego miasta zrozumiecie dlaczego warto. A naprawdę warto tam być i warto uwiecznić to spotkanie na swoich mediach społecznościowych. Klimat towarzyszący wycieczce do Nikozji to z jednej stronie zauroczenie, z drugiej z kolei lekkie przygnębienie, poruszenie i ciekawość, wynikająca z otoczki, jaka towarzyszy temu miejscu.

Cypr grecki i turecki

Cypr jest podzielony na dwie części – można nawet rzec, że na dwa państwa – Cypr południowy – to Cypr grecki, z kolei Cypr północny, zwany jest częścią turecką. Granica tych dwóch odrębnych miejsc przebiega właśnie przez Nikozję, co nadaje jej niepowtarzalnego klimatu – to jedyne takie miejsce w Europie! W roku 1974 tureckie wojska zaatakowały wyspę, zgarniając północną część. Potyczki o tę część ziemi były bolesne i krwawe – przyniosły wiele śmiertelnych ofiar. Od tamtego momentu miasto jest podzielone zdemilitaryzowaną strefą, którą strzegą wojska ONZ.

Poczuj klimat tego miasta

Miasto to nie ma szczególnych punktów, które będą atrakcyjne do sfotografowania. Tam wszystko jest inne, warte zobaczenia i uwiecznienia, a w szczególności wąskie uliczki starego miasta, przejścia graniczne i polityczne napisy na ścianach, wyrażające gorycz i żal do Turków, liczne graffiti, murale, czy potężna flaga Tureckiej Republiki Cypru Północnego. Sami zobaczcie.

https://www.instagram.com/anetorre/
https://www.instagram.com/anetorre/
https://www.instagram.com/prostobotak/
https://www.instagram.com/prostobotak/
https://www.instagram.com/polskayelmundo/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *