Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

MiastaPolskaSpacer po

Nikiszowiec – widok z lotu ptaka. Najciekawsze atrakcje Górny Śląsk.

Osiedle Nikiszowiec w Katowicach – widok z lotu ptaka 

Zabytkowa część Nikiszowca z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym miejscem do zwiedzania – świadczą o tym nie tylko wizyty Polaków, ale i gości zza granicy. Miejsce to faktycznie potrafi zauroczyć: zabytkowe kamienice ułożone w architektonicznym porządku zachwycają i często stają się plenerem wyjątkowych sesji zdjęciowych. My postanowiliśmy zwiedzić „Nikisz”… z lotu ptaka!

Jarmark Nikiszowiec w Katowicach –  miejsce inne niż wszystkie

W czym tkwi niepowtarzalność zabytkowego osiedla na Nikiszowcu? Z pewnością jest to nie tylko architektura, ale i wyjątkowa historia tego miejsca, sięgająca wiele lat wstecz. Dzisiaj na „Nikiszu” codzienne życie miesza się z turystyką i kulturą: w miejscu tym organizowane są festyny i jarmarki bożonarodzeniowe, a liczni fotografowie próbują uchwycić piękno zabytkowej przestrzeni na swoich zdjęciach. Jednym z charakterystycznych elementów osiedla są wspaniałe róże wykonane jako mozaiki na ścianach domów. Nie tylko pięknie wpisują się one w klimat tego miejsca, ale przede wszystkim podnoszą estetykę, sprawiają, że otoczenie staje się znacznie ciekawsze.

Nikiszowiec z lotu ptaka
Nikiszowiec

Smakuj Śląsk na Nikiszowcu w Katowicach!

Wraz z popularyzacją turystyki w tym konkretnym regionie Śląska równolegle zaczęto otwierać tu wyjątkowe restauracje i kawiarnie. Warto zapoznać się z ich ofertą i skosztować prawdziwej, śląskiej rolady z modrą kapustą, rżniętego piwa czy też ciast i deserów.

Nikiszowiec
Nikiszowiec widok z lotu ptaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *