Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

MiastaPolskaSpacer po

Niedzielny spacer po Nikiszowcu. Atrakcje Katowic.

Niedzielny spacer po Nikiszowcu – zabytkowa architektura Górnego Śląska

Szukając urokliwych miejsc do zwiedzania i spędzania czasu na Górnym Śląsku nie można pominąć Nikiszowca. Ta dawna dzielnica górnicza dzisiaj zachwyca wyjątkową, zabytkową architekturą i stylem. Zabytkowe osiedle górnicze Nikiszowiec to idealne miejsce na sobotnie popołudnie – znajdziemy tu nie tylko urokliwe uliczki, ale również ciekawą historię oraz możliwość mile spędzonego czasu.

Historia osiedla Nikisz na Górnym Śląsku

Jeszcze do niedawna dzielnice robotnicze aglomeracji uważane były za miejsca, gdzie nie warto się zapuszczać – obawiano się aktów wandalizmu i chuligaństwa. Dzisiaj wiemy, że w wielu punktach Katowic i sąsiednich miast dzielnice dawnych familoków są odnawiane i upiększane. Jednym z najlepszych przykładów jest właśnie popularny „Nikisz”, który w roku 1978 został wpisany do rejestru zabytków. Obecnie to osiedle górnicze jest jedną z największych atrakcji Katowic i całego Śląska.

Dlaczego warto odwiedzić Nikiszowiec w Katowicach?

Przede wszystkim miejsce to zachwyci nas wyjątkową, zabytkową architekturą. Charakterystyczne kamienice wybudowane z czerwonej cegły dzisiaj są stopniowo odnawiane, przez co miejsce to stale zyskuje na wyglądzie. Przechadzając się uliczkami zabytkowej części Nikiszowca dowiemy się, jak życie codzienne miesza się tu z turystyką. Nie brak tu również miejsc w których smacznie zjemy: Śląska Prohibicja jest miejscem o olbrzymiej popularności, a szefowie kuchni serwują tu dania regionalne. Nie ma lepszego sposobu na poznanie śląskiej kuchni! Miejscem chętnie odwiedzanym jest także elegancki Cafe Byfyj, którego wnętrze przeniesie nas myślami do pierwszych dekad XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *