Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Na czym polega wibroterapia?

Wibrotarapia jest formą terapii leczniczej, w której wykorzystuje się specjalne urządzenia mające wzmocnić siłę mięśni, wspomóc metabolizm czy uśmierzyć dolegliwości bólowe. Na czym dokładnie polega wibroterapia?

 

Jak działa wibroterapia?

 

Wibracje o precyzyjnie określonych parametrach aktywują włókna czuciowe, a następnie wchodzą w interakcje z impulsami bólowymi, co w konsekwencji prowadzi do złagodzenia bólu. Masowane miejsce powoduje ustąpienie objawów bólowych także w innych obszarach ciała. Wibracje wpływają na głębokie receptory czucia, które nie docierają do mózgu, co pozwala na redukcję bólu. Urządzenia używane przy wibroterapii stymulują także zakres ruchomości stawów, poprawiają elastyczność tkanek i zmniejszają występowanie przykurczy. W miejscu wibracji temperatura ciała wzrasta, co poprawia krążenie i łagodzi uczucie sztywności. Dzięki wibroterapii stymulowane są powierzchowne i głębokie receptory.

 

Wibroterapia a ból pleców

 

Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa. Nie tylko starsze osoby mają problemy, ale także coraz młodsze, a nawet nastolatkowie, którzy siedzą godzinami przed komputerem. Z pomocą może przyjść wibroterapia, która poprawia kontrolę nerwowo-lędźwiową, stymuluje mięśnie i zmniejsza chroniczny ból pleców. Liczne badania udowodniły, że masaż wibracyjny nie tylko uśmierza ból, ale także poprawia nastrój. Można do tego także dołączyć masaż klasyczny i każdy od razu poczuje się zrelaksowany. Oprócz zniknięcia bólu, wzmacniane są mięśnie grzbietu, poprawia się ich elastyczność i wytrzymałość.

 

Kto powinien skorzystać z wibroterapii?

 

Urządzenia do wibroterapii wytwarzają precyzyjne wielowymiarowe drgania, które pomagają w dolegliwościach bólowych. Jednak to nie jedyna sytuacja, w które warto skorzystać z tego typu zabiegów. Coraz większa liczba sportowców cierpiących z powodu nerwicy, napięć i zaburzeń psychicznych korzysta z wibroterapii. Są to zabiegi polecane osobom cierpiącym na zapalenie stawów oraz osteoporozę. Wibracje poprawiają perystaltykę jelit, a także zmniejszają redukcję tkanki tłuszczowej. Bardzo korzystnie wpływają na osoby cierpiące na bezsenność, depresję czy trudności z koncentracją. Panie chcące zredukować cellulit także powinny skorzystać z wibroterapii sprawdź ofertę na https://www.wibroterapia.pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *