Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Miejsca w Peru, które warto zobaczyć

Miejsca takie jak Machu Picchu i Huacachina to naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej dla tego niezwykle malowniczego kraju.
W rzeczywistości Peru jest wypchane po brzegi tak wieloma pięknymi miejscami docelowymi, że dosłownie przyprawi Cię o zawrót głowy, gdy planujesz swoją trasę, próbując zobaczyć je wszystkie.

Machu Picchu

Czy jesteś zaskoczony? Oczywiście to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się na szczycie listy. Te słynne ruiny Inków znajdują się na szczycie listy nie dlatego, że wiemy, że są już na Twojej liście rzeczy do zrobienia, ale dlatego, że naprawdę warto je zobaczyć.

źródło: https://www.instagram.com/visitperuofficial/

Huacachina

Ta mała wioska to definicja pustynnej oazy. To malownicze miejsce jest zbudowane wokół laguny usianej palmami, ale sama wioska jest otoczona masywnymi wydmami i pustynią, jak okiem sięgnąć. To świetne miejsce na sandboarding i przejażdżkę buggy lub po prostu odpocząć przez kilka dni.

źródło: https://www.instagram.com/visitperuofficial/

Rainbow Mountains

Kolorowy piasek w tych górach jest spowodowany różnymi rzadkimi minerałami. Najsłynniejsza z tych gór, Vinicunca, staje się już przeludniona ze względu na piękne widoki, dlatego jako alternatywę polecamy Palcoyo (wciąż nie brakuje wspaniałych widoków).

źródło: https://www.instagram.com/visitperuofficial/

The Natural Pools of Millpu, Ayucucho

Te naturalne baseny są wypełnione jasną turkusową wodą i są idealne do kąpieli w upalny dzień. Są wciśnięte pomiędzy ściany kanionu i zdecydowanie warte jednodniowej wycieczki!

źródło: https://www.instagram.com/visitperuofficial/

The Maras Salt Mines, Urubamba Valley

Innym nieturystycznym, ukrytym klejnotem, który znajduje się w pobliżu Machu Picchu, są kopalnie soli Maras lub Salineras de Maras. Te kopalnie soli były używane od czasów Inków i nadal są w użyciu!

źródło: https://www.instagram.com/visitperuofficial/

Nazca Lines

Wizyta w niewyjaśnionej tajemnicy linii Nazca jest absolutną koniecznością dla każdego miłośnika historii. Na obszarze prawie 1000 kilometrów znajduje się kolekcja prawie 300 różnych, ogromnych geoglifów wyrytych w piasku, przedstawiających różne zwierzęta, rośliny i inne kształty. Choć tak naprawdę nie widać ich z perspektywy ziemi, zwykły lot samolotem nad 2000-letnimi liniami Nazca szybko ujawnia ich wspaniałość i dlaczego jest to jeden z najczęściej fotografowanych miejsc w Peru.

źródło: https://www.instagram.com/visitperuofficial/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *