Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Majorka – najciekawsze instagramowe miejsca

Hiszpańska wyspa zlokalizowana na Morzu Śródziemnym zawsze była jedną z najlepszych miejsc na miłe spędzenie wakacji. Majorka posiada wszystko, czego tylko możemy sobie wymarzyć: dziewicze plaże, wspaniałe hotele i kurorty a także mnóstwo wspaniałych nocnych klubów w głównym mieście Palma. Oto kilka instagramowych miejsc, których nie można przegapić będąc na wyspie!

 Es Calo des Moro Beach

Majorka posiada w swojej ofercie wiele piaszczystych plaż i setek małych zatoczek, z możliwością kąpieli w błękitnej, krystalicznie czystej wodzie.  Es Calo des Moro Beach zlokalizowana jest w południowej części wyspy i z pewnością zachwyci Cię jej naturalne piękno.


źródło: https://www.instagram.com/mallorcamagic/

Pałac La Almudaina

Wizyta w katedrze w Palmie i Pałacu Królewskim to punkt obowiązkowy nie tylko do otrzymania wspaniałych zdjęć ale również do zobaczenia zapierającej dech w piersiach architektury i design. Katedra posiada pięknie zdobione okna i fasady. W pobliżu Pałac Królewski zawiera rozległe tarasy z widokiem na morze, marmurowe schody i pokoje ozdobione zabytkowymi przedmiotami z kolekcji królewskich.


źródło: https://www.instagram.com/mallorcamagic/

 

Cap de Formentor

Północny kraniec wyspy – Cap de Formentor to pasmo górskie, gdzie Serra de Tramuntana spotyka się z Morzem Śródziemnym, na końcu 20-kilometrowego półwyspu.

źródło: https://www.instagram.com/mallorcawelove/

Cap Rocat

Dawna forteca wojskowa, która została przekształcona w wyjątkowy pięciogwiazdkowy hotel o imponującej i ustronnej lokalizacji w Zatoce Palma. Cap Rocat ma fantastyczne widoki, zwłaszcza z basenu typu infinity.


źródło: https://www.instagram.com/cap_rocat/

Rynek główny Soller

Miasto Sóller w północno-zachodniej części Majorki stało się bogate dzięki licznym gajom cytrusowym w dolinie. Dzięki pięknemu głównemu placowi z kawiarniami, oszałamiającej architekturze i czarującemu portowi, Soller jest doskonałym miejscem na relaks w słońcu i piękne instagramowe zdjęcia.

źródło: https://www.instagram.com/mallorcamagic/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *