Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Madera najlepsze miejsca na wyspie

Jest częścią klastra portugalskich wysp położonych na środku Oceanu Atlantyckiego. Pochodzenie wulkaniczne, z surowymi wnętrzami wyłożonymi bujnymi wegetariańskimi i egzotycznymi kwiatami, rzesze turystów unikają tego subtropikalnego raju, pozostawiając jego naturalne piękno znanym.


Pico do Arierio

To jeden z symboli Madery. Pico do Arierio to trzeci co do wielkości szczyt Portugalii. Instagrammerzy dobrze znają te „schody do nieba”, które wydają się prowadzić Cię poza chmury do nieba.


źródło: https://www.instagram.com/visitmadeira/

Encumeada

Drogi Encumeada oferują wspaniałe krajobrazy na północnym i południowym wybrzeżu wyspy oraz w dolinach Ribeira Brava i São Vicente. Oferują wiele miejsc, w których można zatrzymać samochód i zrobić bardzo malownicze zdjęcia.


źródło: https://www.instagram.com/visitmadeira/

Seixal Beach

Seixal to jedna z największych czarnych plaż, jakie można znaleźć na Maderze. To z pewnością miejsce, które możesz umieścić na swojej liście, aby zrobić niesamowite zdjęcia na wyspie!


źródło: https://www.instagram.com/visitmadeira/

Santana Houses

Położone w północno-wschodniej części głównej wyspy, 40 minut jazdy samochodem od Funchal, domy Santana są jednym z najbardziej niestabilnych miejsc na Maderze. Te tradycyjne domy są obecnie zarządzane przez gminę Santana. Wstęp jest bezpłatny, a wewnątrz można odkrywać i kupować lokalne produkty i tradycyjne rzemiosło Santana. Domy otwarte są codziennie od 10.00 do 18.00.

źródło: https://www.instagram.com/visitmadeira/

Funchal

Funchal ma wiele miejsc, w których można zrobić mnóstwa fajnych zdjęć. Niezależnie od tego, czy chodzi o modę, czy o kilka ujęć, w całym Funchal znajdziesz wiele ukrytych miejsc. Twoja kreatywność może być nieograniczona dzięki wszystkim kolorom i sceneriom, które znajdziesz w centrum miasta.


źródło: https://www.instagram.com/visitmadeira/

Porto Moniz

Baseny lawowe w Porto Moniz znajdują się daleko od Funchal – położonego na dalekim północno-zachodnim krańcu wyspy – ale z pewnością warto tam pojechać. Szereg naturalnych basenów utworzonych na nierównym wybrzeżu, goście mogą pływać w chłodnych wodach, obserwując Atlantyk uderzający o skały wokół nich.


źródło: https://www.instagram.com/visitmadeira/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *