Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Miasta

Londyn – miejsca, których nie możesz przegapić

Londyn to niezliczona ilość wrażeń i atrakcji. Pośród takiej ilości trudno wybrać te, które naprawdę będą warte obejrzenia i sfotografowania. Dlatego podpowiadamy, czego nie można przegapić, będąc w jednym z najciekawszych miast świata – Londynie!

Stolica Wielkiej Brytanii oferuje całe mnóstwo miejsc wartych uwagi. Gdzie się udać, spędzając weekend w Londynie?

Muzeum Brytyjskie

Muzea bywają nudne, jednak są takie, w których po prostu wypada być. Zapewne należy do nich muzeum British Museum – Muzeum Brytyjskie. To przede wszystkim ogromna ilość klasycznych, egipskich i mezopotamskich antyków i zabytków, które kojarzymy z książek do historii. To aż osiem milionów eksponatów, w których znajdą się także skarby kultury, robiące olbrzymie wrażenie.

Sky Garden – panorama miasta

To Londyn widziany z lotu ptaka. Podniebny Ogród znajduje się na najwyższych piętrach budynku, mieszczącego się w finansowej dzielnicy. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to fantastyczny i panoramiczny widok na całe miasto, a w tym na The Shard, Tower Bridge, czy Tamizę. Będąc w ogrodach, można skorzystać także usług dwóch restauracji, i rozkoszować się kawą oraz niezapomnianym widokiem – najlepiej zrobić to przy zachodzie słońca! Będzie ciężko o piękniejsze zdjęcie Londynu!

London markets – Londyńskie targi

Będąc w Londynie, niezbędne będzie zahaczenie o Londyńskie targi – ich historia sięga XI wieku! To kultowe miejsce, pełne gwaru, ciekawych ludzi, i niepowtarzalnej atmosfery. Bazary i stragany mają do zaoferowania kuszącą kuchnie całego świata. A także regionalne wina, sery czy dżemy. Poza pełnym brzuchem, z targów wyjdziesz z klimatycznymi zdjęciami, oddającymi charakter Londynu.

Camden Town

Camden Town to absolutnie szalona i ekscentryczna dzielnica Londynu. To kolorowe budynki, dziwne przedmioty i wszechobecne graffiti. To miejsce jednak, to przede wszystkim odważni ludzie, w kolorowych, oryginalnych strojach i… unoszący się w powietrzu zapach wolności – czyli „trawki”. To dzielnica Punku – w końcu ten tutaj się narodził. Skoro to tak barwna dzielnica, to gwarantowane są także barwne i niepowtarzalne zdjęcia.

Notting Hill 

To z kolei bardzo modna, i bogata dzielnica, rozsławiona dzięki Juli Roberts i Hugh Grantowi, grających w popularnym filmie, o nazwie dzielnicy. Doskonale odnajdzie się tu każdy, kto uwielbia poczucie luksusu. To wiktoriańskie kamienice i cała masa ekskluzywnych restauracji i sklepów. Tutaj fasady budynków są we wszystkich kolorach, pastelowej tęczy, dzięki temu dzielnica ta nazywana jest tą najbardziej Instagramową!

Tamiza

Najbardziej bajeczny spacer w Londynie? To zapewne ten wzdłuż Tamizy. To właśnie w pobliżu rzeki znajdują się najbardziej charakterystyczne, londyńskie miejsca, a w tym Big Ben, Pałac Westminsterski, London Eye czy Tower Bridge. To także spora ilość mostów – spacer i fotka nad Tamizą? Obowiązkowo!

Street art Banksy’ego 

W Londynie sztuka wychodzi na ulice! A w szczególności ta, najbardziej znanego a jednocześnie najbardziej tajemniczego twórcy ulicznego – Banksy’ego. To właśnie on od 10 lat zdobi ulice Londynu swoimi charakterystycznymi, miejskimi grafikami. Wielbiciele tego typu sztuki koniecznie powinni odwiedzić tunel Leake Street.

W Londynie artystyczne zdjęcia to pewniak!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *