Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Miasta

Katowice – Strefa Kultury

Katowice to miasto, które przyciąga coraz większą ilość młodych ludzi. Nie bez powodu. Bardzo się rozwinęło w ostatnim czasie. To miast, które stawia na świeżość, muzykę i kulturę. Doskonale widać to po tzw. Strefie Kultury. Co ma nam do zaoferowania?

Katowice - Strefa Kultury
Tzw. Strefa Kultury, która przyciąga wielbicieli miejskiego życia, to wyznaczony obszar kulturalno-rozrywkowy, zlokalizowany w samym sercu Katowic. Strefa Kultury składa się z kilku, istotnych dla miasta elementów. Te znajdują się na obszarze dawnej kopalni „Katowice”.Całość robi duże wrażenie. Budynki, które powstały w ramach projektu, nawiązują do motywów architektonicznych, charakterystycznych dla Śląska. Strefa składa się z trzech dużych obiektów: Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

To stosunkowo nowy obiekt – powstawał w latach 2012-2014. Budynek naprawdę robi wrażenie. Nowoczesny, duży gmach kryje w sobie ogromną salę koncertową – ta jest w stanie pomieścić aż 1800 osób, ponadto uznawana jest za jedną z najpiękniejszych sal koncertowych na terenie Polski. Nie często zdarza się okazja do zwiedzenia budynku – wchodzi to w grę jedynie w czasie Dnia Otwartego – natomiast na pewno warto wtedy skorzystać z takiej możliwości!

Muzeum Śląskie

Siedziba, która znajduje się w Strefie Kultury, funkcjonuje od 2015 roku. Pokopalniane budynki zostały pomyślnie zaadaptowane w celach muzealnych. Na zewnątrz doświadczamy prawdziwego zdarzenia nowoczesności z historią – efekt taki został uzyskany poprzez futurystyczne bryły i ceglane budynki. Muzeum Śląskie to także wieża widokowa znajdująca się na wieży szybowej „Bartosz”. Zbiory muzealne można podziwiać w podziemiach. Muzeum ma do zaoferowania malarskie i sakralne dzieła sztuki, a ponadto kostiumy i eksponaty archeologiczne. To gratka dla fanów i wielbicieli Górnego Śląska!

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

To stosunkowo nowy obiekt, który znajduje się nieopodal Spodka. Centrum powstało w latach 2011-2015. To bardzo nowoczesny dizajn – budynek o kształcie prostopadłościanu. Jego dachy pokryte są zieloną trawą, tworząc tzw. „Zieloną Dolinę”, która pozwala na relaksacyjne spacery, z widokiem na całe Katowice. Te jeszcze lepiej widoczne będą z punktu widokowego.

Chcesz zaznać trochę kultury? Koniecznie odwiedź któryś z obiektów znajdujących się w Strefie Kultury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *