Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Jak najlepiej schować pieniądze w hotelu?

Często na wakacjach mamy przy sobie gotówkę i jakieś cenne rzeczy. Zastanawiamy się, więc nad tym, jak je zabezpieczyć. Co cennego mamy ze sobą na wakacjach? Aparat, komórkę, czasem laptop, biżuterię, paszport, gotówkę, karty kredytowe. No i oczywiście nie chcemy tego nosić cały czas ze sobą. Nie jest to ani wygodne, ani do końca bezpieczne. Nie jest to wygodne, gdyż możemy zapomnieć czegoś zabrać np. z plaży i później trzeba się po to wracać. Nie do końca bezpieczne, gdyż komuś nasze rzeczy mogą wpaść w oko.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zostawienie wszystkiego w hotelu. Ale nie wszędzie i zawsze jest to bezpieczne rozwiązanie. Nie wszystkie wakacyjne miejsca są tak samo bezpieczne. Powszechnie wiadomo, że wakacje w Turcji należą do bezpiecznych rozwiązań. Bez problemu można wszystko zostawić w hotelu i wyjść. Po powrocie nie powinno niczego brakować. Ale nie wszystkie miejsca są tak samo bezpieczne. Niektórzy turyści wolą też wszystko schować, aby nie kusić losu. Więc jak to najlepiej zrobić?

Bezpieczne miejsce na dokumenty i gotówkę

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że bezpiecznym miejscem na dokumenty i gotówkę będzie sejf hotelowy. Może to być sejf znajdujący się w pokoju, lub ten, który znajduje się w recepcji. Do sejfu pokojowego otrzymujemy najczęściej kod lub klucz. Przy czym warto wiedzieć, że w tańszych hotelach, sejf w pokoju może nie być tak bezpieczny jak w droższych. Mogą być montowane sejfy mające tzw. kod uniwersalny. Czyli takie, które można łatwo otworzyć. Ale nie jest to reguła.

W zależności od wielkości sejfu możemy w nim schować albo dokumenty, gotówkę, karty, telefon, albo to wszystko i dodatkowo np. tablet czy nawet laptop. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że wszystko mamy w pokoju, pod ręką i w każdej chwili możemy wyciągnąć z sejfu to, czego aktualnie potrzebujemy.

Dobrym rozwiązaniem jest też sejf w recepcji hotelu. Pomimo, że to bezpieczne rozwiązanie nie można nazwać go wygodnym. Aby coś włożyć, wyciągnąć z sejfu musimy niestety zejść do recepcji i poprosić o to pracownika. Warto wiedzieć, że taka możliwość istnieje.

Domowe sposoby na zabezpieczenie

No dobrze, ale okazuje się, że w naszym pokoju nie ma sejfu. Co robić? Trzeba improwizować. I schować cenne rzeczy w różnych miejscach. Najlepiej jest podzielić gotówkę na części i umieścić ją w różnych miejscach. Część w walizce, część w kosmetyczce, szufladzie itd. Raczej nie należy niczego chować pod poduszką, pod łóżkiem, gdyż ono jest ścielone, więc nie jest to bezpieczne miejsce. Warto też unikać oczywistych miejsc, takich jak szuflada z bielizną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *