Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Islandia – miejsca, które zapierają dech w piersiach

Islandia to raj dla wszystkich osób interesujących się fotografią – estetyka i piękno tego kraju powoduje, że gdziekolwiek tylko nie postawimy nasz aparat, uzyskamy idealny kadr, niczym z pocztówki. Islandia ma do zaoferowania miejsca niezwykłe, wręcz idealne, a jednocześnie bardzo fotogeniczne. Poszukiwacze inspiracji i idealnych instagramowych kadrów, oto pięć najlepszych miejsc, które wyspa lodu i ognia ma w swojej ofercie do zaproponowania.

Kąpiel w Blue Lagoon

Na liście nie może zabraknąć jednej z najbardziej znanych,  komercyjnych i lubianych przez podróżujących atrakcji na Islandii – kąpielisko Blue Lagoon. Naturalne spa przyciąga rocznie masę turystów z całego świata, chcących zaznać kąpieli w ciepłej wodzie o temperaturze około 39 stopni, bogatej w krzemionkę i siarkę. To idealne miejsce na wypoczynek po ciężkim, intensywnym dniu a dla fanatyków fotografii – idealne miejsce na zdjęcie w pięknej, jasnoniebieskiej wodzie.

https://www.facebook.com/guidetoiceland.is

 

Bazaltowe kolumny i czarna plaża Reynisfjara

Plaża powstała na skutek zetknięcia się gorącej, wulkanicznej lawy z lodowatą wodą oceanu, a wygląd kolum jest efektem schładzania się płynącej lawy, która podczas stygnięcia pękała. Kolumny mają różną wysokość i tworzą razem formę kaskady/piramidy, na którą niejeden śmiałek odważył się wspiąć. Krajobraz plaży wraz z wyłaniającymi się kolumnami i wystającymi z oceanu klifami tworzą niepowtarzalny, mroczny klimat rodem z dreszczowców.

https://www.facebook.com/guidetoiceland.is

 

Basen Seljavallalaug, czyli opuszczony basen

Basen Seljavallalaug jest najstarszym basenem geotermalny na Islandii, znajduje się na wolnym powietrzu, u podnóża najbardziej znanego islandzkiego wulkanu, którego wybuch wstrzymał ruch powietrzny w 2010 roku – Eyjafjallajökull.  Do dnia dzisiejszego możemy zaznać kąpieli w ciepłej, przyjemnej wodzie w otoczeniu skalistego terenu i pomimo, że basen nie jest miejscem bardzo oddalonym od drogi głównej, to całe otoczenie sprawia wrażenie końca świata.

https://www.facebook.com/guidetoiceland.is

 

Skógafoss – potęga natury

Skógafoss jest wyjątkowym wodospadem mierzącym około 60 m wysokości a jego potęga oraz huk ogromu spadającej wody uderzającej z impetem o czarne skały i podłoże w otoczonych zielenią klifach zapiera dech w piersiach, uświadamiając, z jaką potężną siłą przyrody ma się do czynienia stojąc u jego podnóża. Skógafoss można podziwiać zarówno od dołu jak i od góry z platformy widokowej. To wspaniałe miejsce nie tylko do przepięknych zdjęć ale i również głębokich przemyśleń.

https://www.facebook.com/guidetoiceland.is

 

Jökulsárlón, czyli topniejący lodowiec 

Diamond Beach to jedna z najbardziej obleganych atrakcji Islandii, plaża na której można znaleźć rozsypane po całym brzegu różnych rozmiarów bryły lodowe. Do złudzenia przypominające kawałki kryształów, które pod wpływem słońca mienią się i błyszczą urzekając i zachwycając swym niepowtarzalny pięknem.

Zdecydowany must-have dla każdego konesera piękna i pasjonata fotografii.

https://www.facebook.com/guidetoiceland.is

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *