Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Instagramowe spoty na Sycylii

Skarb Morza Śródziemnego, Sycylia jest domem dla starożytnej architektury, prowokujących do myślenia posągów, ciepłych plaż, które zachęcają odwiedzających do relaksu i pozostania na chwilę. Wyspa jest usiana historycznymi świątyniami, antycznymi teatrami i niezwykłymi sklepami.

Scala Dei Turchi

Naturalna formacja skalna, która wyłania się z Morza Śródziemnego na południowo-zachodnim wybrzeżu Sycylii. Zniszczone przez fale i wiatr, czyste białe klify do złudzenia przypominają stopnie. Kontrast czystej, błękitnej wody z białymi skałami i piaszczystymi plażami sprawi, że to właśnie Twoje zdjęcie będzie wyjątkowe!

 

źródło: https://www.facebook.com/visit.sicilynow/

Piazza Pretoria

Zlokalizowana niemal w samym centrum Palermo Piazza Pretoria znajduje się jedna z najpiękniejszych fontann na Sycylii. Jego piękne białe posągi przedstawiają starożytnych bogów, a także mitologiczne stworzenia, takie jak syreny i nimfy. 

 
źródło: https://www.facebook.com/visit.sicilynow/

Wulkan Etna

Najwyższy i najbardziej aktywny wulkan w całej Europie.  Jego aktualna wysokość wynosi ok. 3340 m n.p.m. W pogodny dzień widoki na wyspę z góry zapierają dech w piersiach.


źródło: https://www.facebook.com/visit.sicilynow/

Caltabellotta

Położone na zachód od wyspy, ulokowane na wzgórzu miasto, które łączy w sobie urokliwy klimat osad Sycylii z zapierającą dech w piersiach naturą krajobrazów. Idealne miejsce dla fotografów szukających czegoś innego i oryginalnego.

 

źródło: https://www.facebook.com/visit.sicilynow/

Cattedrale di Palermo

Stolica Sycylii, Palermo, szczyci się wieloma pięknymi miejscami a Cattedrale di Palermo zdecydowanie należy  do jednych z nich. Wspaniały łukowy portyk autorstwa Domenico i Antonello Gaginiego stanowi dramatyczne tło do zdjęć na Instagramie, podobnie jak renesansowe wieże i wysoka kopuła katedry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *