Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Miasta

Helsinki – tego nie możesz przegapić!

Helsinki – stolica Finlandii, a jednocześnie jedna z tych najbardziej klimatycznych! Nie jest to typowe miasto, które wpadnie nam do głowy, po usłyszeniu hasła “city break”. Jest ono jednak warte uwagi – a szczególnie wszystkich wielbicieli nietuzinkowych, instagramowych ujęć! Które z miejsc są warte odwiedzenia i kilku ujęć na naszym Instagramie? Podpowiadamy!

Helsinki to niewielkie miasto, jednak doskonale skomunikowane, dzięki czemu jego zwiedzanie jest naprawdę proste i przyjemne! Czym przyciąga to miejsce? Duchem nowoczesnego designu! Poza tym to naprawdę Eko miejsce – da się to odczuć na każdym kroku. Nie brakuje w nim jednak także pięknych, zielonych parków i czystego jeziora. Gdzie zrobimy najatrakcyjniejsze zdjęcia w Edynburgu?

Kauppatori – plac targowy

Ten plac targowy jest istnym rajem dla pasjonatów eko żywności. Wypełniony owocami, warzywami i daniami regionalnej, fińskiej kuchni – spróbujecie tam mięsa z renifera – ale to raczej opcja dla odważnych!

Helsinki – tego nie możesz przegapić!
www.instagram.com/flyingcinemahelsinki/

Katedra Luterańska

To absolutny “must have” każdej wizyty w Helsinkach! Tą znajdziemy w sercu miasta. Katedra oddaje niezwykle majestatyczny charakter tego miejsca. Zwiedzając katedrę warto także zajrzeć do Placu Senackiego – bogatego w ważne instytucje państwowe – siedzibę premiera czy Uniwersytet.

Helsinki – tego nie możesz przegapić!
www.instagram.com/nordikkids/

 

Helsinki Christmas Market

To niezwykle barwny Jarmark Bożonarodzeniowy, bogaty w różnego rodzaju świąteczne ozdoby, rękodzieła i jedzenie, pochodzące z różnych zakątków świata. Będąc na Jarmarku warto zajrzeć także na uroczą uliczkę – Sofikatu – to właśnie na niej znajduje się Puhelin – popularna budka telefoniczna w zielonym kolorze! 

Helsinki – tego nie możesz przegapić!
www.instagram.com/tuomaanmarkkinat/

Esplandi 

To ekskluzywna ulica, dla fanów eleganckich ujęć i mody. Ulica gromadzi butiki światowych projektantów. Znajdziemy na niej także sklep Marimekko – symbol fińskiego wzornictwa.

Helsinki – tego nie możesz przegapić!
www.instagram.com/authorarikastone/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *