Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Natura

Gdzie zrobisz najpiękniejsze zdjęcia w Żywcu

Mówiąc Żywiec, jedni będą mieć przed oczami złocisty trunek, inni – piękne miasto, leżące na Śląsku, które może się pochwalić nie tylko polskim piwem eksportowym, ale także ciekawą historią, licznymi zabytkami, ciekawym położeniem geograficznym, które zachęca nie tylko do spacerów, jak i uwiecznienia pięknych krajobrazów na insta-zdjęciach! Co warto zobaczyć w Żywcu?

Żywiec to idealne miasto na weekendowy wypad, z którego wrócimy z uśmiechem na twarzy i ciekawymi zdjęciami! To nie tylko zamki i kościoły. Co jeszcze ma do zaoferowania Żywiec?

Park Zamkowy

W Żywcu znajdują się dwa zamki, zlokalizowane są w bajecznym parku, któremu warto poświęcić chwilę. Park Zamkowy założony został przez właścicieli zamku żywieckiego – rodzinę Wielopolskich. Jego historia sięga końca XVII wieku. To przede wszystkim mnóstwo zieleni –  wysokie drzewa, alejki, mostki nad wodą sprawiające, że park wygląda bardzo bajkowo i fotogenicznie. Park zajmuje ok. 26 ha. Na tej przestrzeni czeka na nas wiele atrakcji – m.in. Domek Chiński, altana z kawiarnią, fontanna, czy Parku Miniatur Ziemi Żywieckiej. To odpowiednie miejsce dla tych, którzy poza pięknymi zdjęciami szukają ukojenia i wyciszenia.

Centrum

Samo centrum miasta to Konkatedra pw. Najświętszej Marii Panny. Kościół, budynek ratusza i rynek. Otaczają go urokliwe kamieniczki, nad nimi z kolei góruje Ratusz. To właśnie na rynku możemy nabyć lokalne, charakterystyczne dla regionu rękodzieła i regionalne pamiątki. To także tutaj  w letnie dni usiądziemy pod parasolami, aby się ochłodzić regionalnym trunkiem.

Żywiecki Street art

Najwięcej artystycznych „wrzut” znajdziemy przy nadbrzeżu Soły. Cały ten rejon jest bardzo widokowy – rzeczna panorama wzbogacona jest o ciekawe, kolorowe graffiti.

Jezioro Żywieckie

Najpiękniejsze krajobrazy tworzy natura. I właśnie dlatego będąc w Żywcu nie można ominąć jeziora Żywieckiego. Latem skorzystamy z niego, wykupując rejs statkiem, natomiast zimą, widok zamglonego jeziora przyniesie prawdziwe ukojenie.

 

Jedno jest pewne – Żywiec jest piękny nie tylko na zdjęciach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *