Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Miasta

Edynburg – klimatyczne zdjęcia w stolicy Szkocji

Szkocja zachwyca wspaniałą przyrodą, dziś jednak skupiliśmy się na zwiedzaniu jej miejskiego oblicza. A Edynburg jest jego kwintesencją – kusi średniowieczną architekturą, niezliczoną ilością zabytków, punktów widokowych i klimatycznych miejsc, gdzie warto skosztować regionalnego jedzenia. Co wzbudzi największe zainteresowanie na Twoim Instagamie?

Zamek w Edynburgu

To jeden z najważniejszych zabytków w Edynburgu. Budowla ma miano najwspanialszej szkockiej twierdzy – widoczna jest z każdego punktu w mieście. Góruje on nad całym miastem – i to już od 800 lat! Jest to narodowa pamiątka. Dlaczego jest tak niesamowita? Wznosi się na wygasłym wulkanie – to robi wrażenie! 

Edynburg – klimatyczne zdjęcia w stolicy Szkocji
www.instagram.com/szkocki.pl/

Katedra St. Giles

To monumentalna budowla z XII w. Centrum Edynburga dzieli się na Stare i Nowe Miasto. Katedra zlokalizowana jest w sercu tego pierwszego. Przyciąga wzrok charakterystyczną wieżą. Na zdjęciach warto uwiecznić także wnętrze gotyckiego kościoła – dostępne jest całkiem za darmo. 

Edynburg – klimatyczne zdjęcia w stolicy Szkocji
www.instagram.com/stgileshighkirk/

Victoria Street

To najchętniej odwiedzana i najatrakcyjniejsza ulica Starego Miasta w Edynburgu. Ta łączy Castlehill z Grassmarketem. Stare budynki przeplatające się z nowoczesnymi i kolorowymi witrynami sklepów, dają ciekawe i barwne ujęcia. Co więcej – na północnej stronie Victoria Street znajduje się górny taras. To właśnie z niego roztacza się najpiękniejszy widok na miasto. 

Edynburg – klimatyczne zdjęcia w stolicy Szkocji
www.instagram.com/suitcaseandi/

Royal Mile 

Królewska Mila to prawdopodobnie najważniejsza ulica Edynburga. Spacer tą ulicą pozwoli na  poznanie i oddanie prawdziwego klimatu średniowiecznego Edynburga. To przede wszystkim zabytkowe, wysokie kamienice i tzw. closes – urocze, wąskie uliczki.

Edynburg – klimatyczne zdjęcia w stolicy Szkocji
www.instagram.com/unlimitededinburgh/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *