Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Polska

Biuro borsuk podatki – odzyskaj swoje pieniądze już teraz. Rozlicz swój podatek z Niemiec z Finanzamt

Każdy, kto pracował w Niemczech legalnie, ma obowiązek rozliczania się z niemieckim fiskusem z podatku. Zapominalscy mogą otrzymać od urzędników wysokie kary finansowe. Dlatego warto pamiętać o terminach przypadających na wysłanie dokumentów. Najważniejszym z nich jest niemiecka karta podatkowa – Lohnsteuerkarte. To zbiór wszystkich miesięcznych wynagrodzeń od swojego pracodawcy. Dzięki niej specjaliści z biura Borsuk pomogą nam wypełnić zeznanie podatkowe oraz zawrzeć przysługujące ulgi, a następnie zwrot podatku z Niemiec, który trafi na polskie konto bankowe. Jeśli potrzebujesz pomocy doradców podatkowych, skontaktuj się już dziś z biurem Borsuk!

Rozliczenie podatku z Niemiec – to musisz wiedzieć

Polacy wyjeżdżają do Niemiec z różnych powodów. Najważniejszym z nich jest chęć zarobku i poprawa komfortu życia swojej rodzinie. Pracownicy, którzy pracowali na terenie Niemiec legalnie, mieli odprowadzane składki na poczet podatku dochodowego. Jeśli ta kwota była wyższa, niż prognozował urząd, należy się im zwrot podatku. Roczne zeznanie podatkowe musimy złożyć do 31 maja bieżącego roku. Zwrot podatku Niemcy w wielu przypadkach wynosi kilkaset euro. W przeliczeniu na złotówki nie jest to mała kwota, dlatego warto wykorzystać wszystkie możliwe ulgi, aby jeszcze podnieść całkowitą kwotę zwrotu podatku. 

Zwrot podatku a przychód. Jak jest traktowany w polskim prawie podatkowym?

Czy zwrot podatku z Niemiec jest przychodem? Jak na całą sprawę patrzy polski urząd skarbowy? Przepisy jasno określają, że przychody z Niemiec nie są doliczane do polskich przychodów za sprawą umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania – to tzw. zwolnienie z progresją. Dlatego zwrot podatku z Niemiec nie będzie uwzględniany w przychodach krajowych. 

Skontaktuj się z biurem Borsuk Podatki rozliczając podatek z Niemiec. Pomożemy Ci maksymalnie skrócić czas oczekiwania na zwrot i wypracujemy wspólnie najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *