Berlin na weekend

Berlin to idealne miasto na krótki city break, wśród swojej wszechstronności posiada również do zaproponowania typowo instagramowe spoty, a każdy miłośnik fotografii znajdzie coś dla siebie. Tak więc gdzie należy się udać, by otrzymać pocztówkowe, niepowtarzalne zdjęcie na swoje media społecznościowe? Oto kilka propozycjii:

Berliner Fernsehturm 

Od początku planowana jako atrakcja turystyczna oraz symbol Berlina wieża telewizyjna zlokalizowana w samym centrum miasta na popularnym placu Alexanderplatz, rocznie przyciąga miliony turystów.

Wnętrze tarasu widokowego w kuli berlińskiej wieży telewizyjnej poza punktem widokowym posiada restaurację mieszczącą się w kulistej części wieży. Część restauracji przeznaczona dla klientów osadzona została na obrotowym jej pierścieniu. To wspaniałe miejsce na odpoczynek i zrobienie kilku instagramowych zdjęć.

źródło: https://www.facebook.com/BerlinerFernsehturm

Katedra Berlińska

Zbudowana w latach 1894-1905 i mierząca 98 metrów wysokości, jedna z największych kościołów znajdujących się w Berlinie, odbiegając od niesamowitej historii samej katedry wygląd zewnętrzny katedry zdobi miasto dodając mu różnorodności i stylu.

Najlepszy widok na katedrę otrzymamy z mostu  Friedrichs, który idealnie wkomponuje się w otaczający go kościół.


źródło: https://www.facebook.com/visitberlin/

AquaDom

Zlokalizowany w hotelu Radisson Blu w centrum Berlina to  największe na świecie cylindryczne akwarium mierzące 16 metrów wysokości, 11,5 metra średnicy i mieści 1 mln litrów wody oraz 1500 ryb z 97 gatunków.

Tuż poniżej zlokalizowany jest bar, w którym można zamówić przepysznego drinka i rozkoszować się widokiem wodnego życia.

Potsdamer Platz

Zdjęcie z wysokimi budynkami niczym w Nowym Jorku? jest to możliwe!

Wybudowane przy Placu Poczdamskim wieżowce mierzące około 103 metrów wysokości zachwycają swoim widokiem przechodniów dodając powagi oraz świetnie komponują się w otaczające je budynki i dworzec główny. Znajdziemy tam wiele kadrów na wspaniałe instagramowe zdjęcia.

źródło: https://www.facebook.com/visitberlin/

NeverStopExploring

Poprzedni

Islandia – miejsca, które zapierają dech w piersiach

Następny

Fenomen wyspy Mykonos

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *