Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Barcelona – najciekawsze spoty

Barcelona – jedno z największych miast w Hiszpanii, a jednocześnie jedno z najciekawszych w całej Europie. To nowoczesna metropolia, w której każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, bowiem na każdym kroku znajdziemy tam przenikające się epoki i style, ciekawą architekturę, i artystyczny klimat. Czego nie możesz ominąć, spędzając weekend w Barcelonie? Podpowiadamy!

Wypad do tak atrakcyjnego miasta nie mógłby się obejść bez wakacyjnych zdjęć. To właśnie w pięknej i różnorodnej Barcelonie mamy szanse na malownicze ujęcia. Jednak pośród tylu wspaniałych zabytków trudno się zdecydować i wybrać te, najbardziej warte uwagi. Które z tych miejsc podbijają Instagram? Oto nasz ranking!

Sagrada Familia

Antoni Gaudi to słynny architekt Barcelony – jego projekty mogą oburzać, ciekawić, fascynować a także urzekać. Jego styl to najważniejszy symbol Barcelony! Właśnie dlatego warto odwiedzić charakterystyczny Sagrada Familia – zwiedzanie kościołów nie należy do naszych ulubionych atrakcji, jednak zobaczenie tego nietypowego dzieła, to obowiązek każdego insta-maniaka!

https://www.instagram.com/p/CG9lWAFMmiI/

Park Güell

Początkowo miało to być osiedle, przeznaczone dla bogatych rodzin. Wille miały otaczać drzewa i natura. Pomysł jednak nie doszedł do skutku – mieszkańcy Barcelony nie wykazali zainteresowania tą koncepcją. Ostatecznie powstały pałacyki, i wspaniały park, z którego rozciąga się widok na całe miasto. Wszystkiemu towarzyszą kolorowe mozaiki, charakterystyczne dla Barcelony.

https://www.instagram.com/parkguell/?hl=pl

Casa Batlló

Casa Batlló to apartamentowiec, zaprojektowany przez Antonima Gaudiego. Aby wejść do środka należy zapłacić 30 euro – jednak jest to cena absolutnie warta tego wnętrza. Budowa zachwyca już z zewnątrz, a to za sprawą kolorowej fasady. Wnętrza z kolei inspirowane jest naturą. Całość to prawdziwy kunszt architektoniczny!

https://www.instagram.com/casabatllo/?hl=pl

Dzielnica Gotycka

Jest to niesamowita, średniowieczna dzielnica. To klimatyczne miejsce samo w sobie idealnie nadaje się na Instagramowe zdjęcia, natomiast, na miejscu znajdziemy całą masę atrakcji, a w tym m.in.: Placa Reial czy Carrer del Bisbe.

https://www.instagram.com/monumentalspain/

La Barceloneta

To jedna z najpopularniejszych nadmorskich dzielnic, znajdujących się w Barcelonie.  Przyciąga dynamizmem, współczesnością i faktem, że tam zawsze się coś dzieje! Spacer deptakiem Rambla de Mar, wzdłuż wybrzeża koniecznie będzie trzeba uwiecznić na zdjęciach, a następnie podzielić się nimi z instagramową społecznością!

https://www.instagram.com/lucabernardi/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *