Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

NaturaŚwiat

7 Instagramowych plaż Zanzibar

Zanzibar jest obdarzony pięknymi wyspami, kuszącymi morzami, kolorowymi koralowcami i egzotycznymi stworzeniami morskimi, dzięki czemu jest to idealne wakacje w słońcu.

Unguja, często nazywana „Zanzibarem”, jest główną wyspą archipelagu Zanzibar, z której zaczyna większość turystów i nie bez powodu. Ma jedną z najlepszych plaż na Zanzibarze, wypełnioną odurzającymi zapachami, żywymi kolorami i przyjaznymi mieszkańcami.

Nungwi Beach

To nadmorskie miasteczko słynie z energicznego życia nocnego, w którym można znaleźć dobre jedzenie, świetne drinki i tańce. Oferowane są również rejsy o zachodzie słońca na tradycyjnych żaglówkach dhow.

Nungwi jest idealny do nurkowania z rurką i akwalungiem dzięki ciepłym, łagodnym wodom i kwitnącym rafom koralowym. Wśród żyjących tu zwierząt są delfiny, ryby tropikalne, żółwie morskie, a czasem nawet ciekawy rekin lub dwa.

 

źródło: https://www.instagram.com/ciamciacia/

Kiwengwa Beach

Plaża Kiwengwa to kolejna dziewicza biała plaża z miękkim, drobnym piaskiem, który spotyka się z turkusowym morzem. Turyści znają tę plażę, ale jest ona bardziej spokojna niż niektóre inne atrakcje turystyczne Zanzibaru. Jest często nazywany „Małymi Włochami” ze względu na swoje małe włoskie restauracje i kurorty na wybrzeżu.

Ta plaża jest idealna na długie spacery, zbierając muszelki lub zatrzymując się w jednym z barów lub restauracji wzdłuż brzegu. Na plaży Kiwengwa jest też kilku miejscowych sprzedających towary. Podczas odpływu możesz wyjść i zobaczyć rozgwiazdy i jeżowce.

źródło: https://www.instagram.com/veronicagrossi_/

źródło: https://www.instagram.com/pinalaba/

 

Michamvi Peninsula

Półwysep Michamvi to piękny obszar, w którym można odpocząć i spędzić cudowne wakacje. Drobny, pudrowy piasek jest idealny do opalania i spacerów. Mieszkańcy wioski polegają na morzu i podobnie jak na innych plażach, rybołówstwo i hodowla wodorostów to ogromna część ich życia.

Chociaż istnieje wiele miejsc noclegowych, barów i restauracji, jest to stosunkowo cicha i wolna od turystów okolica. Jest to doskonała lokalizacja do nurkowania i snorkelingu, a ponieważ nie jest tak ruchliwa jak inne plaże, będziesz nurkować tylko z garstką ludzi. Możesz także zanurkować w lagunie o nazwie Oba-Oba.

Jeśli uprawiasz surfing lub kitesurfing, Michamvi może być również świetną opcją. Doświadczeni surferzy pokochają fale, które tworzą się poza rafą, a jeśli chcesz się czegoś nauczyć, możesz wziąć udział w zajęciach i lekcjach w dowolnej ze szkół w pobliżu.

źródło: https://www.instagram.com/rabigyshka/

źródło: https://www.instagram.com/jhonsy.travel/

Paje Beach

Plaża Paje to jedna z najlepszych plaż do uprawiania sportów wodnych. Kitesurfing, snorkeling i nurkowanie to największe atrakcje zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Przezroczyste wody sprawiają, że idealnie nadaje się do podwodnych eksploracji dla nurków i pływaków.

 

źródło: https://www.instagram.com/ciamciacia/

Jambiani Beach

Jeśli wolisz autentyczną stronę Zanzibaru, Jambiani Beach jest miejscem dla Ciebie. Ta plaża jest znacznie mniej turystyczna niż niektóre inne plaże, co czyni ją nieco ukrytym klejnotem. Turyści, którzy tu zapuszczają się, chwalą się, że jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Zanzibarze.

Ta mała wioska rybacka jest domem dla przyjaznych mieszkańców, szczęśliwych dzieci i świeżego, aromatycznego jedzenia. Kwintesencja plażowego miasta, Jambiani Beach, ma szmaragdowozielone wody delikatnie zderzające się z pudrowym piaskiem.

Plaża jest idealna do wypoczynku lub jazdy na rowerze po wiosce, ale jest dużo do zrobienia, jeśli masz ochotę na odrobinę więcej przygód.

 

źródło: https://www.instagram.com/ciamciacia/

Kendwa Beach

Jeśli lubisz pływać, plaża Kendwa będzie idealną plażą. W przeciwieństwie do innych plaż, pływy są tu dostępne przez cały czas. Popularne są również żeglarstwo, parasailing i oczywiście nurkowanie i snorkeling.

Jeśli chcesz lepiej poznać lokalną kulturę, dostępne są eko-wycieczki po wiosce. Możesz także robić zakupy w butikach specjalizujących się w lokalnych wyrobach ręcznie robionych, takich jak torby, biżuteria i maty. Znajdziesz tu również pyszne, świeże, lokalnie uprawiane, domowe jedzenie.

Plaża Kendwa słynie również z imprez na plaży w pełni księżyca, więc jeśli odwiedzisz ją podczas pełni księżyca, nie zapomnij się zrelaksować.

źródło: https://www.instagram.com/zanzibarexperience/

źródło: https://www.instagram.com/sun_charmed/

 

Chumbe Island

Wyspa Chumbe to ukryty klejnot wśród wysp Zanzibaru. Ta niezamieszkana wyspa jest rajem dla rzadkich i zagrożonych zwierząt, ponieważ cała wyspa i otaczająca ją rafa są chronione przez Park Koralowy Chumbe Island.

W parku tym znajduje się sanktuarium rafy koralowej, rezerwat leśny, zabytki historyczne i eko-domka dla odwiedzających. Wyspa jest uważana za prywatną, więc aby przyjechać tutaj trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem, ale warto.

Możesz nurkować i nurkować z rurką w tętniącym życiem i aktywnym Sanktuarium Rafy Koralowej, w którym występuje ponad 200 gatunków twardych koralowców i prawie 450 różnych gatunków ryb.

źródło: https://www.instagram.com/cntraveler/ 

źródło: https://www.instagram.com/thelongrunorg/

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *