Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Świat

Malta i jej instagramowe spoty

Malta to archipelag w środkowej części Morza Śródziemnego między Sycylią, a wybrzeżem Afryki Północnej. To kraj znany z historycznych miejsc związanych z kolejnymi władcami, w tym Rzymianami, Maurami, Rycerzami św. Jana, Francuzami i Brytyjczykami. Ma liczne fortece, megalityczne świątynie, podziemny kompleks sal i komór grobowych z około 4000 pne.

Wyspa Gozo 

Pierwsze miejsce zajmuje północna wyspa Malty, Gozo. Pełne zapierających dech w piersiach plaż (plaża Ramla Bay, plaża Hondoq Bay, plaża San Blas), dramatyczne klify i świątynie megalityczne Ggantija, starsze niż Stonehenge, Gozo to miejsce, w którym nie możesz zapomnieć o aparacie lub smartfonie!!!


źródło: https://www.instagram.com/exploregozo
źródło: https://www.instagram.com/visitmaltauk

 

St Peter’s Pool

Jeśli szukasz ukrytego miejsca do pływania, St Peter’s Pool to idealne miejsce. Znajdujący się na południowym wybrzeżu wyspy basen jest idealnym miejscem do nurkowania i snorkelingu. Jest to również prawdziwy raj dla miłośników zachodów słońca i fotografii.

źródło: https://www.instagram.com/visitmaltauk

 

 Valletta

Zaledwie kilometr długości i 600 metrów szerokości Valletta jest malutka jak na stolicę. Mimo swojej osobliwej wielkości miasto jest niezwykle malownicze, co czyni je jednym z najlepszych miejsc na Malcie idealnie nadających się na Instagramowe zdjęcia.

źródło: https://www.instagram.com/visitmaltauk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *