5 miejsc, które musisz zobaczyć będąc na Cyprze

Cypr to wyspa o bogatej historii i kulturze, której historia sięga ponad 1000 lat – co czyni ją jedną z najstarszych cywilizacji Morza Śródziemnego. Białe piaszczyste plaże, łąki dzikich kwiatów na wsi i doliny winnic sprawiają, że Cypr jest super fotogeniczny – to także świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli kochasz wino!

The Edro III Shipwreck

Wrak statku od dawna jest ulubieńcem turystów i fotografów, mieni się w czystych wodach, zwłaszcza o zachodzie słońca. Słońce oświeca wrak otoczony głębokim błękitnym morzem i jaskiniami. Spokój w najlepszym wydaniu.

źródło: https://www.instagram.com/cyprustravels/

Cape Greco

Cape Greco jest uważany za jeden z najpiękniejszych obszarów w kraju. Jest to obszar jaskiń morskich z krystalicznie czystymi wodami do kąpieli. Na skraju klifu znajduje się mała, biała kaplica, która jest doskonałym miejscem do ćwiczenia umiejętności fotograficznych.


źródło: https://www.instagram.com/visitcypruscom/

źródło: https://www.instagram.com/cyprustravels/

 Avakas Gorge

Wąwóz Avakas znajduje się na półwyspie Akamas na północ od Pafos i Zatoki Koralowej. Został wykuty w wapieniu przez ponad 1000-letni strumień, przez który po dziś dzień spaceruje się wiele razy, wijąc się wśród skał na dnie wąwozu.
źródło: https://www.instagram.com/visitcypruscom/

Larnaka

To jeden z najlepszych nadmorskich kurortów na Cyprze. Plaża jest otoczona nadmorską promenadą, wzdłuż której rosną kołyszące się palmy, a nad nią wznosi się przysadzisty fort. Zaledwie kilka kroków w głąb lądu, zwarte stare miasto jest domem dla pięknego Agios Lazaros (kościół św. Łazarza) oraz klimatycznej i rozpadającej się dzielnicy tureckiej, w której słynni rzemieślnicy ceramiki w Larnace otworzyli sklep.


źródło: https://www.instagram.com/visitcypruscom/

Limassol

Innym wspaniałym miejscem do odwiedzenia na Cyprze jest rozległe miasto Limassol, które jest również wygodną bazą wypadową do zwiedzania kraju. Zabawny przykład połączenia starego i nowego miasta z efektownymi sklepami, ekskluzywnymi hotelami i jachtami wzdłuż wybrzeża, łączącymi się z tętniącymi życiem targami historycznego centrum, brukowanymi uliczkami, a nawet średniowiecznym zamkiem.

źródło: https://www.instagram.com/visitcypruscom/

NeverStopExploring

Poprzedni

Kreta – najlepsze miejsca na zdjęcia

Następny

Warszawska kawa? Tylko w instafriendly kawiarniach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *