Co warto zobaczyć czyli ciekawe miejsca w Polsce i na świecie I Never stop explore

Miejsca, które warto odwiedzić. Gdzie warto pojechać? Co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne Polski, Europy i świata.

Miasta

3 topowe miejsca instafriendly w Gdańsku

Trójmiasto to położony w północnej części kraju ośrodek metropolitarny obejmujący Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. Dziś skupimy się na Gdańsku – stolicy województwa pomorskiego, szczycącą się przepięknymi widokami, dostępem do morza oraz wieloma zabytkami.

Gdańsk jest miastem chętnie odwiedzanym nie tylko przez Polaków, ale również przez obcokrajowców. Można w nim spotkać ludzi o różnej narodowości. Nie ma w tym niczego dziwnego – ma naprawdę wiele do zaoferowania! Co chwilę powstają w nim nowe miejsca, które są warte odwiedzenia, a zdjęcia w nich robione robią furorę na Instagramie.

Chcesz słodkie zdjęcie? Zrobisz je w Eklerowni!

I to w nie byle jakiej, bo pierwszej, która powstała w Polsce. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że każdy człowiek zasługuje na odrobinę osłody. Nie ma nic lepszego od smacznego, słodkiego eklera zaserwowanego z pyszną kawą. Wnętrze cukierni urządzono minimalistycznie, królują w niej  pastelowe kolory. Lokal znajduje się przy ulicy Straganiarskiej, w historycznym centrum miasta.

 

https://www.instagram.com/eklerownia/

Lubisz dobrze zjeść? Udaj się do W4 Food Squat.

Kolektyw mobilnych spotów gastronomicznych. Znajduje się przy ulicy Elektryków 80 i niezależnie od posiadanych preferencji żywieniowych, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miejsce spotkań ludzi w różnym wieku, przede wszystkim młodzieży oraz studentów.

Szafarnia 10 z widokiem na Motławę

Gdańsk jest miastem położonym u ujścia Motławy. W jego centrum znajduje się Szafarnia 10 – restauracja, z której rozpościera się na nią fantastyczny widok! Niezależnie od panującej pogody można tu odpocząć i obserwować przepływające nieopodal jachty. Szef kuchni ma kilka specjalności – zaliczyć można do nich: tatar z dorsza, kaszubską jagnięcinę czy pierogi z cielęciną.

https://www.instagram.com/szafarnia_10

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *